Veri Kurtarma

Biz Verilerinizi Kurtarıyoruz!

Fiziksel Hasar Görmüş tüm medyalarınızdan verilerinizi BİZ kurtaramıyorsak, şu an için bir çözümü YOK demektir.

Kendimize ait verileri saklamayı ve onları korumayı istiyoruz. Peki, günümüzde bunu nasıl yapıyoruz? Yıllar önce geçirdiğimiz güzel bir günün tüm detaylarını bilgisayarlarımızda, cep telefonlarımızda ya da hard disklerimizde saklıyoruz. Ya da önemli bir toplantının tüm sonuçları anahtarlığınıza taktığınız USB bellekte saklı. Ya bir gün bu cihazların başına bir şey gelirse? Kırılırsa, düşerse, sıvıya temas eder veya buna benzer birçok küçük felaket senaryosundan birisi başınıza gelirse?

Hayatımızı tamamen dijital bir dünyada yaşadığımız şu zaman diliminde en büyük korkumuz veri kaybı yaşamak. Bu artık sadece büyük şirketler ya da dijital veriler üzerinden işler yürüten işletmeler için değil, bireyleri de etkilemekte olan bir durum.

Yukarıda çok küçük bir kısmından bahsettiğimiz bu felaket senaryolarından herhangi biri başınıza geldiğinde; bu sorunları karşımıza çıkaran teknoloji, bize çözümler de sunmakta.

BilgiKoru; sahip olduğu deneyim, veri kurtarma teknolojileri, uzman personelleri ve 10 yılı aşan tecrübesi ile sizlere üst düzey veri kurtarma hizmeti sunmaktadır. 

Peki, hangi durumlarda Veri Kurtarma yapılabiliyor?

Her türlü depolama biriminin; su ile temas etmesi, düşerek zarar görmesi, yangın hasarlı olması, güç kaybı sonucu veri kaybı yaşaması gibi durumlarda veri kurtarma hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca dosyaların silinmesi, depolama birimine format atılması, işletim sisteminin yeniden kurulması, RAID yapısının bozulması, sistem geri yükleme, virüs, fidye yazılımı saldırısına maruz kalmış tüm veriler üzerinde veri kurtarma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Veri Kurtarma Talep Formu

Lütfen Veri Kurtarma Talep Formunda yer alan tüm hususları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanızı, daha sonrasında formu bilgi@bilgikoru.com adresimize onaylı bir şekilde göndermenizi önemle rica ederiz. Onaylanmayan ve imza bulunmayan talepler dikkate alınmamaktadır. Online başvuru yapmanız durumunda herhangi bir içerik ve mail göndermenize gerek yoktur. KVKK Aydınlatma metni için tıklayınız. 

 

Veri Kurtarma Aşamaları Nelerdir?

  • Veri kurtarma işlemleri için web sitemizde yer alan veri kurtarma formu doldurulur.
  • Medyanızı Ankara’da bulunan merkez ofisimize teslim edebilir veya kargo yolu ile gönderebilirsiniz.
  • Medyanız üzerinde gerekli analizler yapılarak arıza tespiti yapılır.
  • Arızaya bağlı olarak fiyat belirlenmesi gerçekleştirilir.
  • Veri Kurtarma işlemleri teklif olarak sunulur.
  • Kabulü halinde gerekli işlemler yapılıp verinin kurtarılması işlemine geçilir.
  • Verileriniz yeni bir medyaya yüklenir.
  • Veri kontrolü müşterimiz tarafından gerçekleştirilir.
  • Müşterimizin veriye onay vermesi halinde ödeme işlemleri gerçekleştirilir.
  • Verileriniz teslim edilir.
Veri Kurtarma Çözümleri

Peki, hangi durumlarda veri kurtarma gerçekleştirilir?

Donanım Arızası
Donanım Arızası
Sabit disk, SSD, USB bellek, Cep telefonu gibi depolama cihazlarının fiziksel arızaları, mekanik hasarlar veya devre kartı sorunları gibi durumlar veri kaybına neden olabilir. Bu tür durumlarda BilgiKoru, donanımları onararak veya verileri başka bir depolama ortamına aktararak veri kurtarma işlemlerini gerçekleştirmektedir.
Yazılım Sorunları
Yazılım Sorunları
Veri kaybı genellikle yazılım hataları, dosya sistemi bozulmaları veya yanlışlıkla silme gibi nedenlerle olabilir. BilgiKoru, tüm materyaller üzerinde bu tür durumlar için özel yazılımlar ve teknikler kullanarak veri kurtarma işlemlerini gerçekleştirmektedir.
Silme veya Formatlama
Silme veya Formatlama
Yanlışlıkla bir disk sürücüsünü biçimlendirmek, mobil cihazları fabrika ayarlarına döndürmek veya önemli dosyaları silmek, veri kaybına yol açmaktadır. Ancak, veri sürücüsü üzerinde yeni veri yazılmadıysa, bu tür durumlarda veri kurtarma işlemleri mümkün bulunmaktadır.
Doğal Afetler veya Fiziksel Hasarlar
Doğal Afetler veya Fiziksel Hasarlar
Yangın, sel, deprem gibi doğal afetler veya fiziksel hasarlar (örneğin, düşme, darbe, sıvı teması, suya düşme) sonucu depolama cihazlarının zarar görmesi durumunda BilgiKoru, hasar görmüş tüm cihazlardan veri kurtarma işlemlerini gerçekleştirmektedir.
Fidye Virüsü
Fidye Virüsü
Ransomware, bilgisayarlarda bulunan verileri şifreleyen, erişimi engelleyen, kullanılamaz hale getiren zararlı yazılımlara verilen genel isimdir. Türkçe diline fidye virüsü olarak çevrilebilir. BilgiKoru, birçok ransomware yapısını çözümleyerek veri kurtarma işlemlerini gerçekleştirmektedir.