Yönetilen Güvenlik

Teknoloji ile ilgili alanlarda yeterli ve yetkin insan kaynağına erişmek ve bu kaynağı elde tutmak günümüz dünyasında CEO’ların ve CIO’ların en çok zorlandığı konuların başında gelmektedir. Özellikle güvenlik gibi son derece özel ve her gün katlanarak artan bilgi birikimine ihtiyaç duyulan bir alanda bu pahalı insan kaynağını kurum içinde tutmak hem son derece zor hem de pahalı bir hal almaktadır. Bu sebepten kurumlar oldukça maliyetle satın alınan güvenlik ürünlerini fabrika ayarlarıyla çalıştırmakta ve bir çırpıda siber dünyadaki saldırganların kurbanı olmaktadırlar. Bu ürünlerin sayısı ve çeşitliliği herhangi bir kurum içi BT organizasyonun yönetebileceğinden daha ileri seviye uzmanlık ihtiyacını neden olabilmektedir.

BilgiKoru olarak kurumların üzerinden bu yükü alarak piyasada var olan IDS/IPS, Firewall, DLP, WAF, DOS/DDOS, SIEM cihazlarının yönetimini üstlenmekteyiz. Bu sistemlerin 7/24 yönetilmesini, kadrolarınızın eğitilmesini, yeni sistem gereksinimi durumunda teknoloji seçimi konusunda danışmanlığını sağlayarak kurumunuzun korunmasını en üst seviyeye çıkarmaktayız.

IPS, WAF, ADS, DPS, DLP, SIEM, Firewall, (Güvenlik Duvarı) Endpoint sistem ve yazılımlarında uzman, sertifikalı mühendis kadromuza birçok kurum ve şirkete sunduğumuz Managed Security Services Hizmetinden faydalanmak icin bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yönetilen Güvenlik Hizmetlerinin Özellikleri Nelerdir?

■ Log yönetim hizmeti.

■ Eğitim ve yerinde hizmet imkanı.

■ Tüm güvenlik sistemlerinin ve cihazlarının 24 saat yönetimi ve izlemesi.

■ Güncel güvenlik sistemlerin testleri ve çözümü konusunda destek.

■ Güncel güvenlik cihazlarının özelliklerin test edilerek var olan sistemlere eklenmesi.

■ Tüm güvenlik çözümlerinin düzenli olarak arge çalışmalarıyla güvenlik taramasından geçirilmesi ve  sistem açıklıkların kapatılması.

■ Bilgi ve siber güvenliği ihlal edecek herhangi bir durumda sürecin tamamını kapsayacak şekilde destek ve çözüm sağlanması.

■ Sistemlerin güzenli olarak cpu, disk, memory, performans, uptime ve audit gibi bileşenlerinin izlenerek raporlanması.

■ Düzenli olarak güvenlik cihazlarının yedeklenmesi, yapılandırmalarının denetlenmesi ve kontrol edilmesi.

Yönetilen Güvenlik Hizmeti Kapsamında Sunulan Çözümlerimiz

■ Siber Saldırıları Tespit ve Engelleme Sistemleri

■ Firewall (Güvenlik Duvarı – Yeni Nesil Güvenlik Duvarı) donanımları

■ DLP – Veri Sızıntısı Engelleme Sistemleri

■ Web Uygulama Güvenlik Duvarı

■ DoS / DDoS Engelleme ve Tespit Sistemleri

■ Log Yönetimi, Analizi ve Korelasyon Sistemleri