Uzman Mütalaası

"Adli bilişim konularında profesyonel bilirkişi, akademisyen ve uzman kadrosuna sahip firmamız, her yıl yüzlerce adli ve idari olayların çözümünde etkin rol oynamaktadır. "

     

Uzman mütalaası, devam etmekte olan dava esnasında tarafların ortaya attığı iddiayı ispatlamak veya güçlendirmek için, alanında uzman kişilerden, kişisel olarak ya da vekiller aracılığıyla talep ettikleri ve inceleme sonrasında rapor olarak mahkemeye sundukları görüştür.

Uzman Mütalaası, Ceza Usul Muhakemesi Kanunu madde 67 ile düzenlemeye tabi tutulmuş ve 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu madde 293 ile de Özel Hukuk uyuşmazlıklarında delil sistemi içerisinde yer alan uygulamadır.

Uzman mütalaası, davalarda süreci hızlandırdığı gibi, dava sonucunu da doğrudan etkileyebilmektedir. Alınan uzman görüşü eğer yeterli olmazsa, dava bu durumdan olumsuz etkilenebilir ve davanın sonucu değişebilir. Bu nedenle uzman mütalaası hazırlanması için muhakkak yetkin bir bilirkişilik hizmeti gerekmektedir.

BİLGİKORU, uzun yıllardır bu iş içerisinde yer alan kadrosu ile hem kaliteli hem de güvenli şekilde uzman mütalaası işlemlerini gerçekleştirir. BİLGİKORU, uzman ekibi ve son teknoloji cihaz ve yazılımları ile en iyi şekilde hizmet etmeyi amaçlamaktadır.