Ortam Dinleme ve Böcek Arama Tespiti

Dijital dünyanın hayatımızın her noktasında yer alması ve teknolojinin artık bir hayat gereksimi olması nedeniyle işimizi, geleceğimizi, kazançlarımızı, kariyerimizi ve ailemizi bu imkanlara göre inşa ediyoruz. Teknolojinin çok hızlı ilerlemesi ve hayatımızın her noktasında olmasının olumsuz ve hayati sıkıntılarıda yol açabileceğini biliyor muydunuz? Kişisel verilerimiz, özel hayatımız, ticari sırlarımız, mahriyetimiz biz farkında olmadan kayıt altına alınabilir, kopyalanabilir, izlenebilir veya dağıtılabilir. Genellikle istihbarat servislerinin bilgi alma amaçlı kullandığı donanımlar, aygıtlar, servisler ve yazılımlar teknolojinin çok hızla ilerlemesi ve maliyetlerin çok azalması sebebiyle çok rahat bir şekilde temin edilebilmektedir. Özellikle GSM operatörlerinin yüksek hızlı internet sunmaları casusluk amacıyla kullanılan cihazların daha da gelişmesine sebebiyet vermiş ve kullanım olanaklarını kolaylaştırmıştır. Teknoloji geliştikçe istihbarat amaçlı kullanılan casus sistemler de büyük bir gelişim gösteriyor ve bu hususlarla mücadele için yeniden teknolojinin imkanlarına başvuruyoruz. Casusluk, Ticari sır ve özel hayatın gizliliğine ihlal etme amacıyla oluşturulmuş sistemlerin günümüzde oldukça ulaşılabilir olması da risk oranını arttıran faktörlerden biridir. Özellikle Ticari sırlarımız ve kişisel verilerimiz geleceğimizi şekillendirmektedir. Bu nedenle konum ve şartları gereği iş adamlarının, yöneticilerin, beyaz yaka çalışanların, finans departmanlarında çalışanların özellikle dikkatli olması gerekmektedir. Brokratlar, siyasetçiler, İş adamları, politikacılar, üst düzey yöneticiler için de güvenlik hizmetleri daha da önemli hale gelmektedir.

■ Casusluk ve bilgi alma amaçlı üretilmiş sistemler, donanımlar ve yazılımları şu şekilde sıralayabiliriz.

■ Dinleme (Böcek) Cihazları,

■ Gizli Kameralar,

■ GPS ve Takip Sistemleri,

■ Mobil Casus Yazılımları,

■ Mobil Veri Aktarım Cihazları,

Casusluk veya bilgi toplama amacıyla geliştirilen sistemlerin ve cihazların tespit edilmesi çok zor ve yeri geldiğinde imkansızdır. Özellikle üst düzey teknolojiye sahip cihazların boyularının çok küçük olması, enerji ihtiyaçlarını yenilenebilir ışık ve güneş ışınlarından alması, GSM şebekesi ve Wifi bağlantıları sağlayarak sürekli veri aktarımına imkan tanıması nedeniyle kurulumları çok kolay ve tespit edilmesi zor olmaktadır. 

Bu cihazlar ve donanımlar sıklıkla evinize, ofisinize, araçınıza, cep telefonunuza, konakladığınız otel, misafirhane, pansiyon gibi yerlerde bilgi toplama amacıyla kullanılmakta olup, gözle tespit edilmesi imkansızdır. Tespit edilmesine yönelik özel teknolojiler, sinyal tarayıcıları, sinyal kesiciler, mercek tespiti gerçekleştiren cihazlar, frekans tarayıcıları vs gibi sistemlere ihtiyacınız bulunmaktadır. Tabi ki bu sistemlerin satın alınması ve kullanılması zor ve tecrübeye dayanmaktadır. Dinlendiğinizden ve izlendiğinizden şüpheleniyorsanız, size ait olan bilgilerin veya ticari sırların farklı kişiler tarafından ulaşıldığından eminseniz mutlaka prosefyonel bir destek almanız gerekmektedir. BilgiKoru olarak Türkiye’deki en iyi profesyonel kadrosuna sahip uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz.     

Ortam Dinleme, Gizli Kamera ve Böcek Cihazları genellikle nerelere yerleştirilir?

Casusluk veya bilgi toplama amacıyla geliştirilen, özellikle üst düzey teknolojiye sahip cihazlar ve sistemler evinizin ofisinizin, araçınızın tüm bölgelerine kolayca yerleştirilebileceği gibi uzun süre ek bir enerji takviyesi yapmadan, yenilebilir enerji sistemlerini kullanarak çalışabilmektedirler. Özellikle süs ve hediyelik eşya şeklinde hazırlanan sistemlerde bulunmaktadır. Genellikle bu sistemler, prizlere, güç takviye kablolarına, elektrik buvatlarına, saat, vazo, televizyon, lamba, masa, dolap, sandalye, duvar içleri, kalanetler, paneller, bilgisayar içleri gibi aklınıza gelmeyecek bir çok yere yerleştirilebilir. Kısacası gelişen teknoloji sayesinde ebatlarınında küçük olması nedeniyle kullandığımız tüm araç ve gereklerin içeriğine yerleştirilebilir. 

Teknolojik alt yapımız ve uzman kadromuz ile neleri tespit ediyoruz.

■ Dinleme (Böcek) cihazlarının tespit edilmesi

■ Gizli kamera ve video cihazlarının tespit edilmesi,

■ GPS ve takip cihazlarının tespit edilmesi,

■ Casusluk veya bilgi toplama amacıyla geliştirilen yazılımların ve donanımların tespit edilmesi,

Ayrıca yukarıda belirtilen sistemlerin ve cihazların tespit edilmesi halinde bu sistemlerin engellenmesine yönelik güvenlik sistemlerinin kurulumu, güvenliği arttırmak için yazılım desteği, güvenlik raporu ve eğitim hizmetlerini profesyonel olarak sağlamaktayız.

Ücretlendirme

■ Yukarıda belirtilen hizmetlerin ücreti metrekare olarak hesaplanmaktadır. 

■ Cihaz taraması Metrekare başına 100$+kdv’dir. 

■ Bu bedel peşin ödeme esasına göre belirlenmiş olup hizmetin başlangıcında tahsil edilecektir. Tahsilat yapılmadan tarama işlemlere başlanmayacaktır.

■ Analiz ve tespit bedelinin ücret iadesi yapılmamaktadır.

■ Tespit sonucunda yapılan işlemlere bağlı olarak farklı bir hizmet istiyorsanız ayrıca sizlere fiyat teklifi sunulacaktır.

■ Detaylı bilgi için lütfen 0 (312) 354 77 33 numaralı telefonumuzu arayınız.