Telefon
WhatsApp
Yükleniyoru Kapat
Zararlı Yazılım (Malware) Analizi

Zararlı Yazılım (Malware) Analizi

Teknolojinin hızla ilerlemesi ve hayatımızdaki birçok noktada yer almasının iyi yanları olduğu gibi kötü yanlarıda bulunmaktadır. Özellikle teknoloji bağımlığının her geçen gün artması, mobil cihazların günümüzde daha sık kullanılması, sosyal medya platformları ve dijital gelecek bizleri çok farklı bir noktaya götürmektedir. Teknolojinin hızla artması nedeniyle zararlı yazılımlar her geçen gün malasef artmaktadır. Kullandığımız her işletim sistemine göre özel olarak hazırlanmış yazılımlar bilgi toplamak amacıyla milyonlarca sistem üzerine bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde yüklenmektedir. Özellikle Crack yazılımların büyük bir bölümü zararlı kod içermektedir.

 

Zararlı ve casus yazılımlar kullanıcının onayı ve bilgisi olmadan bir bilgisayar veya cep telefonları üzerinden veri toplayarak bu verileri üçüncü şahıslara iletmek için tasarlanan yazılım olarak tanımlanır. Genellikle parolalar, kişisel veriler, SMS, sohbet içerikleri ve kredi kartı numaraları gibi gizli verilerin toplanması, tuş vuruşlarının izlenmesi, internette gezinme davranışlarının takip edilmesi ve e-posta adreslerinin toplanmasını içerir. Ayrıca yapmış olduğunuz tüm görüşmeleri, konum bilgilerinizi ve kullandığınız tüm uygulama programlarına ait kişisel verilerinizi kayıt ederek farklı bir platform üzerine kayıt eder. Cihazlarınızda casus yazılım yüklü ise kişisel ve kurumsal verileriniz size tehdit, şantaj ve prestij kaybı olarak dönebilir.

 

Özellikle son zamanlarda yaptığımız incelemeler kapsamında mobil cihazlarda, cep telefonlarında ve bilgisayarlarda çok sayıda zararlı yazılım ve kod içeriklerine rastlamaktayız. Özellikle cep telefonlarında casus dinleme olarak bililen uygulamalar hızla artmakta ve cep telefonunun tüm foksiyonlarını kontrol etmektedir. Casus yazılımların en büyük özellikleri gizlice çalışmak ve kullanıcı hakkında bilgi toplamaktır.

 

Zararlı yazılım (malware) analiz etmek için öncelikle ileri seviye bir programlama bilgisine sahip olmak, işletim ve dosya sistemleri bilgisi hakim olmak,  kod analizi ve tersine mühendislik analizleri gibi özel uzmanlık alanları gerekmektedir. İnceleme ve analiz işlemlerinde ise farklı ve çeşitli birçok metot bulunmaktadır. Bu nedenle zararlı kod analizinin tespit edilmesi zor ve özel bir çaba gerektiren işlemlerdir.

 

Bilgisayarlar ve cep telefonlarınızın dinlendiğini, takip edildiğini, kişisel bilgilerinizin çalındığını, mesaj içeriklerinizin başkaları tarafından okunduğunu düşünüyorsanız veya şüpheleniyorsanız mutlaka bizlere en yakın zamanda başvurmalısınız.


Ücretlendirme

■ Yukarıda belirtilen hizmetlerin ücreti 12.000,00 TL+KDV'dir. 

■ Bu bedel peşin ödeme esasına göre belirlenmiş olup analizin başlangıcında tahsil edilecektir. Tahsilat yapılmadan analiz işlemlere başlanmayacaktır.

■ Analiz ve tespit bedelinin ücret iadesi yapılmamaktadır.

■ Tespit ve analiz sonucunda yapılan işlemlere bağlı olarak farklı bir hizmet istiyorsanız ayrıca sizlere fiyat teklifi sunulacaktır.

■ Detaylı bilgi için lütfen 0 (312) 354 77 33 numaralı telefonumuzu arayınız.