Telefon
WhatsApp
Yükleniyoru Kapat
SSD Harddisk

SSD Harddisk

SSD Harddisk 

Solid State Disk (Sata, Msata, M2, NVME, PCI Express)


Solid State Disk (Katı Hal Sürücüsü) ifadesinin kısaltmasıdır. Verileri okumak ve yazmak için yarı iletken elektronik bellek yongalarından oluşur. Dizüstü bilgisayarlarda pil ömrünü uzatabilen ve okuma performansını artırabilen SSD, fiziksel kısıtlama sorunundan şikâyetçi olan kullanıcılar tarafından sabit disklerin yerine tercih ediliyor.

Sabit disklere nazaran daha yüksek okuma hızı sağlaması, erişim süresinin okuma/yazma ara yüzü kafasından bağımsız olması gibi sebeplerin yanı sıra; fiziksel şok, sarsıntı ya da sıcaklık artış/ azalışlarına karşı daha fazla esneklik sağlaması ve sabit diskleri temizleyecek güçteki manyetik alana karşı bağışıklığı olması nedeniyle çokça tercih edilmektedirler.

SSD Hard disk

 

Solid State Diskler yapıları gereği sabit disklerden farklıdır. Bu sebeple SSD kurtarma süreci ve işlemleri sabit disklere uygulanan çözümlerden farklıdır. Her marka ve modelde farklılık gösteren algoritmalar, NAND belleklerinin çokça yer alması gibi sebeplerden dolayı bu disklerden veri kurtarmak daha zordur ve uzmanlık ister. SSD disklerde Msata, M2, NVME, PCI Express ve sunucular için üretilmiş özel SSD diskler bulunmaktadır. SSD türünüz ne olursa olsun biz verilerinizi kurtarıyoruz. 

 

BilgiKoru, Solid State Diskler için marka ve model gözetmeksizin veri kurtarma hizmeti sağlamaktadır.


Veri Kurtarma Talep Formu

 

Veri Kurtarma Talep Formu Online

 

Veri Kurtarma Talep Formu Word

 

 

Lütfen Veri Kurtarma Talep Formunda yer alan tüm hususları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanızı, daha sonrasında formu bilgi@bilgikoru.com adresimize onaylı bir şekilde göndermenizi önemle rica ederiz. Onaylanmayan ve imza bulunmayan talepler dikkate alınmamaktadır. Online başvuru yapmanız durumunda herhangi bir içerik ve mail göndermenize gerek yoktur. KVKK Aydınlatma metni için tıklayınız.


Ücretlendirme

Diskinizin arızalanması veya silinen verilerinizin kurtarılmasına yönelik yapılan işlemlerde analiz ücreti alınmamaktadır.

Acil veya yerinde işlem talep edilen hizmetlerin analiz ücreti 2.000,00 TL+kdv'dir. 

Bu bedel acil veya yerinde işlem yapılması durumunda peşin ödeme esasına göre belirlenmiş olup hizmetin başlangıcında tahsil edilecektir. Tahsilat yapılmadan analiz işlemlere başlanmayacaktır.

Analiz bedelinin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Analiz sonucunda yapılan işlemlere bağlı olarak kurtardığımız veriler için ayrıca sizlere fiyat teklifi sunulacaktır.

Müdahaleli, işlem görmüş, fiziksel arızalı ve çalışmayan diskler için ayrıca ek bir fiyat teklifi sunulacaktır.

Detaylı bilgi için lütfen 0 (312) 354 77 33 numaralı telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.